Wyszukaj:

Team


O nas
Ten zespół różni się znacznie od innych teamów w Polsce - priorytetem nie jest wynik, lecz dobra atmosfera wzajemnego zaufania i miłego spędzanie wolnego czasu w sportowej rywalizacji.

 

Northtec Bike Team powstał w 2009 roku z inicjatywy szefa firmy Artex, Andrzeja Płonki oraz właściciela sklepu RowerTramp ze Skórzewia k.Poznania, Pawła Owczarzaka. Celem zespołu jest testowanie nowych rowerów firmy Northtec i osprzętu na nich montowanego. Zawodnicy testują sprzęt, który ma wejść do produkcji seryjnej. Początkowo w teamie startowało czterech zawodników z Wielkopolski: Magdalena Hałajczak, Krzysztof Andrzejewski oraz bracia Michał i Paweł Górniak. Startowali na maratonach MTB i zawodach XC na terenie kraju, m.in. w Pucharze Polski w maratonie MTB, cyklach zawodów Thule Cup i Kujawia XC oraz maratonach rozsianych po całym kraju. W 2009 roku największym ich osiągnięciem był zdobyty przez Magdalenę Hałajczak brązowowy medal na Mistrzostwach Polski w Maratonach MTB w kategorii zawodniczek licencjonowanych. Także dublet braci Górniak w klasyfikacji generalnej cyklu Kujawia XC w kategorii Junior zasługuje na uwagę. W tym roku postanowili powiększyć swój team. Cyklem priorytetowym stał się Powerade Suzuki MTB Marathon oraz cykl Cezarego Zamany - Northtec MTB Zimą.

 

 

 

Obecny skład teamu:

- Gizela Rakowska (elita)
- Krzysztof Andrzejewski (elita)
- Rafał Łukawski (masters)
- Paweł Grzybowski (elita)

 

Udało im się też namówić swoich sponsorów do udziału w zawodach: Andrzeja Płonkę (Northtec), Arkadiusza Płonkę (Northtec) oraz Pawła Owczarzaka (RowerTramp). 

 

Sponorami grupy są:
FHPU Artex - producent rowerów Northtec oraz firma RowerTramp.

 

 

 
Kadra

Naszą kadrę od innych team'ów różni jedna, aczkolwiek zasadnicza cecha - sama także próbuje swoich sił na maratonach i rozumie potrzeby swoich zawodników, dzięki poznaniu na własnej skórze trudów wyścigu.


Andrzej & Bartek Płonka - szefowie firmy Northtec, pochodzący z Czechowic-Dziedzic.


Paweł Owczarzak - nasz 'ojciec dyrektor' - sponsor oraz organizator wyjazdów - to dzięki niemu i jego serwisowi RowerTramp w Skórzewie nasze rowery są gotowe na każdy wyścig oraz mamy przyjemność reprezentowania team'u na zawodach w całym kraju.

 
Zawodnicy


- Gizela Rakowska

- Krzysztof Andrzejewski

- Paweł Grzybowski

- Rafał Łukawski

- Paweł Owczarzak

- Andrzej Płonka

- Bartek Płonka

  
Sprzęt

Zawodników i zawodniczki Northtec-Bike Team'u można rozpoznać, poza pomarańczowymi strojami z logiem Northteca i RowerTrampu, po ramach Northtec Warlock, które są flagowym produktem naszego sponsora.


Rama, jako szkielet roweru, powinna być lekka, jej geometria powinna być strichte sportowa, zaś szata graficzna powinna być adekwatna do jej klasy. W przypadku ramy Warlock dokładnie tak jest.


Została ona wykonana z Nanocarbonu, dzięki czemu udało się połączyć niską masę(ok. 1300g przy naprawdę solidnej dawce lakieru) za sportową geometrią i rewelacyjną sztywnością. Także jej malowanie jest bardzo atrakcyjne i przyciąga wzrok innych zawodników, którzy z zaciekawieniem pytają o markę i jej produkty.


Reszta osprzętu na ogół zależy od preferencji zawodnika - w naszym team'ie mamy zarówno zwolenników osprzętu SRAM-a, jak i Shimano, jedni wolą FOX-a, inni Manitou lub Rock Shox'a i tak dalej;)


Dodatkowo mamy także dostęp do innych produktów marki Northtec, sygnowanych logiem Trilogy. Kaski, chwyty, mostki, osłonki, pompki, bidony.. i wiele innych jest do naszej pełnej dyspozycji.


Szczegółowe opisy maszyn zawodników:


Krzysztof Andrzejewski