Wyszukaj:

O nas
Ten zespół różni się znacznie od innych teamów w Polsce - priorytetem nie jest wynik, lecz dobra atmosfera wzajemnego zaufania i miłego spędzanie wolnego czasu w sportowej rywalizacji.

 

Northtec Bike Team powstał w 2009 roku z inicjatywy szefa firmy Artex, Andrzeja Płonki oraz właściciela sklepu RowerTramp ze Skórzewia k.Poznania, Pawła Owczarzaka. Celem zespołu jest testowanie nowych rowerów firmy Northtec i osprzętu na nich montowanego. Zawodnicy testują sprzęt, który ma wejść do produkcji seryjnej. Początkowo w teamie startowało czterech zawodników z Wielkopolski: Magdalena Hałajczak, Krzysztof Andrzejewski oraz bracia Michał i Paweł Górniak. Startowali na maratonach MTB i zawodach XC na terenie kraju, m.in. w Pucharze Polski w maratonie MTB, cyklach zawodów Thule Cup i Kujawia XC oraz maratonach rozsianych po całym kraju. W 2009 roku największym ich osiągnięciem był zdobyty przez Magdalenę Hałajczak brązowowy medal na Mistrzostwach Polski w Maratonach MTB w kategorii zawodniczek licencjonowanych. Także dublet braci Górniak w klasyfikacji generalnej cyklu Kujawia XC w kategorii Junior zasługuje na uwagę. W tym roku postanowili powiększyć swój team. Cyklem priorytetowym stał się Powerade Suzuki MTB Marathon oraz cykl Cezarego Zamany - Northtec MTB Zimą.

 

 

 

Obecny skład teamu:

- Gizela Rakowska (elita)
- Krzysztof Andrzejewski (elita)
- Rafał Łukawski (masters)
- Paweł Grzybowski (elita)

 

Udało im się też namówić swoich sponsorów do udziału w zawodach: Andrzeja Płonkę (Northtec), Arkadiusza Płonkę (Northtec) oraz Pawła Owczarzaka (RowerTramp). 

 

Sponorami grupy są:
FHPU Artex - producent rowerów Northtec oraz firma RowerTramp.